Povorka svetog Martina

Budući da je ove godine blagdan svetog Martina padao u subotu, obilježili smo ga u ponedjeljak, 13. studenog. U njegovo ime učiteljice Nikolina Reder, Sanja Pranić i Ines Gašpert Junek organizirale su povorku za učenike 5., 6. i 8. razreda koji pohađaju nastavu njemačkog jezika.

Blagdan sv. Martina je u zemljama njemačkog govornog područja dan koji posebno veseli najmlađe. Taj dan djeca sudjeluju u povorci kroz svoje selo i grad noseći u rukama lampione koje su prije izradili. Tako su i naši marljivi učenici izradili lampione uz pomoć učiteljice Marele Kovačević Đukez na satovima Likovne kulture te  sudjelovali u povorci kroz školu i oko škole uz pjesmu „Ich gehe mit meiner Laterne…“ koju je na harmonici predvodio Marko Barišić, učenik 6.c razreda.

objavio: Ines Gašpert Junek   datum: 14. 11. 2017.