Izložba TAJNE JADRANSKOG PODMORJA

U srijedu, 7. studenog, pozornica naše škole sličila je na pravi mali prirodoslovni muzej. Naime, taj dan ugostili smo izložbu "Fauna jadranskog podmorja".

Posvuda su se nalazile razne preparirane morske životinje poput riba, lignja, morskih ježinaca, strašna glava morskog psa, gigantski rak te mnoštvo prekrasnih školjkaša i raznovrsnih koralja.

Osim što smo uživali gledajući izloške, čuli smo mnogo zanimljivih informacija koje nam je ispričao gospodin Stanko. Tako smo saznali da u našem Jadranu živi oko 400 vrsta riba. Naučili smo da nisu sve ribe samo lijepe, neke su i opasne poput zloglasne ribe pauk (ali je jako ukusna kada se skuha). Morski pas nikad neće trebati ići zubaru zato što ima nekoliko redova zuba tako da, kada mu neki zub ispadne, drugi samo zauzme njegovo mjesto. Morska zvjezdača nema briga ako ostane bez kraka, nakon nekog vremena jednostavno joj naraste novi.

Vrijeme je proletjelo za čas. Bilo je lijepo, zabavno i poučno. Nadam se da je ovo tek početak takvih zanimljivih događanja u našoj školi!

Una G., 5.b

objavio: Jasna Prnjavorac   datum: 15. 11. 2018.