“Innovate Your Dreams” 2019. worldwide project

Već peti tjedan učenici trećeg b razreda marljivo rade na projektu “Innovate Your Dreams” 2019., autora Khurram Shehzad-a, pakistanskog, profesora te Microsoft innovating pedagoga.

U projektu sudjeluje oko 10 000 učenika iz cijelog svijeta kao i njihovi učitelji.

Koordinator za Hrvatsku je Ivo Žikić, ECDL Instruktor Algebra cjeloživotnog obrazovanja i  nastavnik matematike, mentor u Osnovnoj školi dr. Josip Pančić, Rijeka.

Cilj projekta je pomoći učenicima pripremiti se u životu za radna mjesta u EU, u budućnosti. Projekt se temelji na istraživanju koje je zaključilo da će 65% djece koje danas ulaze u osnovnu školu, u konačnici završiti u potpuno novim vrstama zanimanja. Tijekom projekta učenici od 7 do 16 godina također će naučiti o industrijama koje stvaraju ta zanimanja za budućnost te ulogu tehnologije u preobrazbi svijeta.

Projekt promiče viziju STEM-a, a bazira se na iskustvu koje će trajati 7 tjedana. Ciljevi projekta u skladu su sa ciljevima Agende za održivi razvoj do 2030. godine.

Do sada smo mnogo promišljali, razgovarali, crtali, pisali, maštali, izrađivali prezentacije, crtiće, …

Učiteljica: Mila Kokotović

Priloženi dokumenti:
our_presentation.pptx (4.49 MB)

objavio: Milica Kokotović   datum: 17. 2. 2019.