IZVJEŠĆE O REALIZACIJI CAP-PROJEKTA U OŠ TRNSKO

CAP- projekt prevencije nasilja nad djecom i među djecom realiziran je 21. i 22. ožujka 2019. u 2. razredima.

Preventivni CAP program provodimo već deset godina. Provodimo ga u drugim razredima.

Radionice su realizirale: učiteljica Sanja Fabijanić i učiteljica Klara Plečko te gđa. Renata Belas, psiholog, bivši roditelj naše škole.

CAP osnažuje djecu povećanjem svjesnosti o tome da imaju osnovna ljudska prava i poučava ih prevencijskim strategijama koje im pomažu zadržati ta prava.

CAP nastoji integrirati najbolje izvore pomoći u zajednici kako bi se smanjila ranjivost djece i mladih od verbalnog, fizičkog i seksualnog zlostavljanja.

Učenici su uživali u radionicama. Bili su aktivni, zainteresirani i suradljivi. Uspješnost radionica ocijenili su najvišom ocjenom.

Predavanja za roditelje učenika drugih razreda održala je Alemka Guštin 14. ožujka 2019., socijalni pedagog.

objavio: Stipe Modrić   datum: 22. 3. 2019.