EUROPA U TRNSKOM

U tjednu od 25. do 29. listopada 2021. u našoj su se školi održali radni sastanci s partnerima za Erasmus+ projekte iz područja inovacija – SHADOWS i ELVES.

25. i 26. listopada kod nas su boravili gosti iz Njemačke, Portugala i Danske. Iako je projekt SHADOWS (School and Home use of Advanced Digital Online Worlds in a Serious Game) započeo prije godinu dana, ovo je  prvi puta da smo se zbog pandemije covida-19 imali prilike vidjeti i raditi uživo. Cilj projekta je izrada video igre pomoću koje bi učenici uvježbavali i ponavljali nastavne sadržaje iz različitih nastavnih predmeta, a koja će biti dostupna putem različitih platformi učiteljima i učenicima cijele Europske unije. Nakon godinu dana istraživanja, programiranja i izrade pitanja, pred nama je osvanuo prvi prototip igre koja će biti prilagođena za igranje na tabletima i mobilnim telefonima. Učenici 7. razreda su prvi koji su imali prilike isprobati prototip igre te su u razgovoru s programerima i učiteljima dali cijeli niz povratnih informacija, prijedloga i komentara za njezino daljnje poboljšanje. Svojim znanjem engleskog jezika, pristojnošću i otvorenošću ostavili su više nego odličan dojam na goste te su predstavili našu školu na najljepši mogući način.

Sljedeći planirani radni sastanak projekta SHADOWS planiran je za početak travnja u Portugalu.

Od 27. do 29. listopada  u OŠ Trnsko održao se prvi radni sastanak za projekt ELVES (E-Learning through Videos in a European Setting). Kao što i samo ime kaže, cilj projekta je stvaranje kratkih obrazovnih videa koji bi se koristili u nastavi na daljinu u nižim razredima iz predmeta Matematika. Uz OŠ Trnsko, partneri nam dolaze iz Njemačke, Španjolske i Estonije. Ovaj projekt tzapočeo je u ožujku ove godine, a trajati će ukupno dvije godine. Na ovom prvom satanku definirali smo naše ciljeve i podijelili zadatke. Do kraja projekta trebali bismo izraditi edukativne videe za sve teme koje se nalaze u školskom kurikulumu predmeta Matematike, staviti ih sve na internetsku platformu, koja će biti dostupna svim učiteljima Europske unije, te napraviti obrazac za izradu ovakve vrste videa za sve druge nastavne predmete. Vrlo skoro trebali bismo imati prvi prototip, koji ćemo isprobati s našim učenicima.

objavio: Administrator   datum: 3. 11. 2021.