Glazbene priče

Učenici 1., 2. i 3. razreda su u utorak 15. listopada 2019. godine imali priliku sudjelovati na glazbeno obrazovnom programu Udruge  GLAZBENE PRIČE. Prisustvovali su izvedbi djela KUHAR I MAESTRO.

«KUHAR I MAESTRO« - dva majstora postaju prijatelji i uče jedan drugoga o vještini svojeg zanata. Tokom priče djeca upoznaju i  čuju  blokflautu, zavinuti rog, obou, zvončiće, klavir, orgulje,  gitaru i mali bubanj.

Cilj ovih programa je da djeca već u ranoj dobi i na ovakav, njima vrlo prihvatljiv način, slušaju klasičnu glazbu i vide glazbala u živo, da o tome nauče najosnovnije stvari, te da što je moguće više aktivno sudjeluju.

Klasične glazbene primjere izvode akademski glazbenici. Učenici dobro vide i nauče iz kojih se dijelova sastoji pojedino glazbalo, kako se proizvodi ton, te saznaju općenito o fenomenu zvuka. Tokom cijelog susreta aktivno sudjeluju ritmiziranim pljeskom.

Svaka priča, iako duhovitog sadržaja,  ima moralnu i ekološku poruku, glazbenici su kostimirani, a prisutna je i scenografija. Susret završava razgovorom i pitanjima učenika.

:: opširnije ::

objavio: Ivana Matošević Kutil   datum: 17. 10. 2019.