Od ravne Slavonije do visoke Afrike

15. listopada 2019. u našoj smo školi ugostili  gospodina Miru Laya, ljubitelja i čuvara prirode, planinara, osnivača Planinarskog društva Đakovo i autora dvaju knjiga u kojima piše o svojim putovanjima i povijesti PD Đakovo.

Organizatorice i  moderatorice susreta bile su profesorice Marija Dragušica i Božica Ditrih koje su ovim događajem koji je i dio projekta Eko škole željele pobuditi zanimanje učenika za boravak u prirodi i planinarenje kao rekreaciju koja je dostupna svima.

Druženje je bilo upriličeno u holu škole gdje su učenici petih i sedmih razreda, slušajući o iskustvima koja je stekao u četrdeset proputovanih zemalja  putujući ka nekoj planini, nekom novom izazovu i usponu, mogli vidjeti i fotografije s putovanja te razgovarati i postavljati pitanja o Aljasci, Boliviji, usponu na Kilimandjaro, susretu s divljim životinjama i čuti mnoge druge zanimljivosti o narodima i  kulturama koje je gospodin Lay upoznao putujući svijetom.

Jedan školski sat bio je prekratak za toliko zanimljivih priča koliko ih je naš gost skupio putujući i planinareći te smo se rastali zahvalivši mu na dolasku uz želju za ponovnim susretom.

Ako želite saznati još ponešto o avanturama sa putovanja, u knjižnici naše škole možete posuditi knjige našega gosta.

„Kad upoznate druge, to je bogatstvo, a kad upoznate sebe - to je neprocjenjivo. A sebe najbolje možete upoznati kada se osamite i odete u prirodu.“           M. Lay

Božica Ditrih

objavio: Administrator   datum: 17. 10. 2019.