EDUKACIJA ZA UČITELJE NJEMAČKOG JEZIKA

Od 15. do 17. studenog 2019. održana je godišnja konferencija za učitelje i profesore njemačkog jezika u Poreču u organizaciji Hrvatskog društva učitelja i profesora njemačkog jezika. Konferencija je omogućila učiteljima velik izbor plenarnih predavanja uglednih predavača iz zemalja njemačkog govornog područja, radionice stranih i domaćih predavača s temama za vrtićke skupine, osnovne i srednje škole te za visoko školstvo. Dodatna vrijednost ovog skupa je i tzv. Sajam mogućnosti na kojem su učitelji – praktičari pokazali primjere dobre prakse iz svojih ustanova, koje su uključivale sve od vrtića do fakulteta.

Rezultat ove edukacije nije samo usvajanje novih metoda rada i ideja za nastavu već i povezivanje s drugima školama iz Zagreba i okolice, te suradnja na novom projektu, ali o tome više uskoro…

Nikolina Reder, prof.

Jedna od radionica bila je vezana uz izradu maskote za poticanje učenja njemačkog jezika. Više o „zelenku“ na slici pročitajte na poveznici. (Proputovao je već cijeli svijet!)

objavio: Administrator   datum: 5. 12. 2019.