Ekološka radionica u knjižnici u Savskom Gaju

U ponedjeljak, 27. veljače 2017. učenici 2.d razreda Osnovne škole Trnsko posjetili su knjižnicu Savski Gaj s učiteljicama Anom Belavić i Karolinom Vuković.

Učenicima je predstavljena nova ekološka slikovnica hrvatske autorice Nikoline Bošnjak, „Tigiji i spletka duha Pohlepića“.

Autorica Nikolina Bošnjak, učenicima je održala radionicu o zaštiti okoliša i čuvanju prirode. Kroz razgovor spoznali su kako se zagađuju biljke, važnost prehrane, onečišćenje okoliša, kako možemo pomoći očuvanju okoliša te što sve možemo reciklirati.

Cilj radionice je predstavljanje slikovnice o „Tigijima“, spoznavanje i promišljanje o odnosu prema okolišu i planetu Zemlja.

Učenici su s velikom pozornošću slušali o slikovnici, pozorno pratili ilustracije, aktivno sudjelovali u raspravi te pokazali interes za brigu o okolišu.

objavio: Administrator   datum: 1. 3. 2017.