CAP

IZVJEŠĆE  O  REALIZACIJI CAP-PROJEKTA U OŠ TRNSKO

CAP- projekt prevencije nasilja nad djecom i među djecom realiziran je 30.3.2017. u 2.razredima

Preventivni CAP program provodimo već osam godina. Provodimo ga u drugim razredima.

Radionice su realizirale: učiteljica Sanja Fabijanić iz OŠ Trnsko, učiteljica Romana Piskač OŠ Kajzerica i gđa. Renata Belas, psiholog, roditelj naše škole.

CAP osnažuje djecu povećanjem svjesnosti o tome da imaju osnovna ljudska prava i poučava ih prevencijskim strategijama koje im pomažu zadržati ta prava.

CAP nastoji integrirati najbolje izvore pomoći u zajednici kako bi se smanjila ranjivost djece i mladih na verbalno, fizičko i seksualno zlostavljanje.

Učenici su uživali u radionicama. Bili su aktivni, zainteresirani i suradljivi. Uspješnost radionica ocijenili su najvišom ocjenom.

Predavanja za roditelje učenika drugih razreda održala je Alemka Guštin, socijalni pedagog.

objavio: Alemka Guštin   datum: 2. 4. 2017.