THE NEXT APPLE PROJECT

Učenici osmih razreda sudjelovali su ove godine u projektu za buduće mlade poduzetnike pod nazivom The Next Apple Project, u suradnji i organizaciji Hrvatsko-američkog društva.  OŠ Trnsko bila je jedna od sedam osnovnih i srednjih škola koje su sudjelovale u ovom projektu.

U sklopu projekta učenici su sudjelovali u brojnim radionicama na temu poduzetništva, na kojima su učili o tome što je sve potrebno da bi netko bio uspješan poduzetnik, kako napisati životopis, kako izgleda razgovor za posao i još mnogo toga.

Raspoređeni u radne skupine sudionici projekta osnovali su vlastite kompanije, smislili naziv za svoju kompaniju, slogan i logotip, te proizvod za tržište, a zatim i čitav poslovni plan od ideje i prototipa do marketinga, proizvodnje i distribucije.

Uz upotrebu informacijsko komunikacijskih tehnologija sve su stavili u prezentaciju i 29. svibnja 2017.  izložili pred svojim roditeljima, učiteljima i ravnateljem škole.

I da ne zaboravimo, sve su to činili na engleskom jeziku!

Čestitamo svim sudionicima na njihovom uspjehu, a jednog dana kad krenu samostalno na tržište rada već imaju dobru podlogu i odlično iskustvo stečeno u ovom projektu.

Zagreb, 30. svibanj 2017.

Koordinatorica projekta

Nikolina Reder

objavio: Ivana Matošević Kutil   datum: 30. 5. 2017.