Treći razredi u Sisku

Treći su razredi 7.6.2017. bili na terenskoj nastavi u Sisku.

Dolaskom u Sisak prošetali smo do pristaništa broda Juran i Sofija.

Vozili smo se brodom po rijeci Kupi uzvodno do ušća rijeke Odre u Kupu, zatim  nizvodno Kupom uz Stari grad do ušća Kupe u rijeku Savu.

Nakon silaska s broda, lokalni su nas vodiči vodili šetnicom do sisačke katedrale  Uzvišenja Svetoga Križa, rimskih iskopina grada Siscije i Gradskog muzeja Sisak.

U muzeju smo obišli stalni arheološki postavi ˝Sisak u prapovijesti, antici i starohrvatskom dobu˝ te pogledali dokumentarni film o gradu Sisku kroz povijest.

Obišli smo i utvrdu Stari grad gdje su učenici razgledali unutrašnjost utvrde, upoznali njenu prošlost te razgledali veliku maketu bitke s Turcima.

Nakon ručka u restoranu Stari grad uslijedila je igra i zajedničko druženje učenika do povratka u Zagreb.

Voditeljica aktiva 3. razreda: Štefica Šimičić

objavio: Štefica Šimičić   datum: 13. 6. 2017.