Dolazak micro:bitova u OŠ Trnsko

U utorak 5. prosinca 2017. godine dogodio se veliki i radostan trenutak za učenike šestih razreda naše škole. Službeno su dobili micro:bitove!

Osnovna škola Trnsko je odlučila sudjelovati u projektu ProMikro. Projekt je to koji u skladu s ciljem Strategije obrazovanja, znanosti i tehnologije: Proširiti i unaprijediti primjenu informacijske i komunikacijske tehnologije u učenju i obrazovanju, pokreće Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet u suradnji s Institutom za razvoj i inovativnost mladih – IRIM i uz podršku Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Cilj projekta ProMikro je uvođenje algoritamskoga načina razmišljanja i problemskoga pristupa u različite nastavne predmete i izvannastavne aktivnosti uporabom mikroračunala.
Svaki učenik je dobio svoj GO paket. Uz paket su dobili Izjavu za roditelje po kojima će se obvezati vratiti ih na kraju školske godine.

Nadamo se da će početna radost dovesti do uspjeha!

Sretno!

objavio: Josip Petrović   datum: 5. 12. 2017.