Edukativna predstava u školi

EDUKATIVNA PREDSTAVA ZA UČENIKE I RODITELJE

U četvrtak 25. siječnja 2018. u školi je održana predstava „Nasilje – za nasilje nema opravdanja“.

Predstava je prikazana učenicima 8.razreda i njihovim roditeljima.

Organizirali smo takav kazališni doživljaj kao dio preventivnih programa koje provodimo kako bi se nasilje smanjilo. Učenici i roditelji su se vrlo pozitivno izrazili o predstavi. Doživjeli su je aktualnom i zanimljivom.

Kazališno slikovitim jezikom prikazana je tema i ukazano na problem nasilja u društvu. Učenicima se je posebno svidjela glumačka izvedba glumaca Dunje Fajdić i Marka Makovičića. Predstavu smo organizirali u suradnji s The/Arto kazalištem.

Predstava Zijaha A. Sokolovića proglašena je najboljim projektom u Europskoj Uniji u ranoj prevenciji kriminaliteta i nasilja u obitelji na godišnjem kongresu Mreže zemalja EU za prevenciju kriminaliteta.

objavio: Alemka Guštin   datum: 2. 2. 2018.