Vukovar

Učenici osmih razreda  (8.a, b, c razred) naše škole 8. i 9. veljače posjetili su Vukovar kao sudionici projekta „Posjet učenika osmih razreda Vukovaru“. Dvodnevnu terensku nastavu učenici su započeli posjetom Gradskom muzeju Vukovar i Muzeju vučedolske kulture. Slušali su predavanja „Domovinski rat“ i „Bitka za Vukovar“. Drugoga dana su posjetili memorijalne lokacije na širem području grada Vukovara: Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Mjesto sjećanja-Vukovarska bolnica 1991., izložbene prostore Memorijalnog centra Domovinskog rata Vukovar, Memorijalno groblje žrtava iz Domovinskog rata i Masovnu grobnicu Ovčara. Posjet naših učenika Vukovaru završio je Školom mira i kvizom za učenike. Naši su učenici na kvizu pokazali iznimno znanje te su osvojili prvo mjesto. Zadovoljni, sretni, ispunjeni, umorni i ponosni naši osmaši vratili su se u Zagreb 9. veljače, u petak, u kasnim večernjim satima. Još dugo će pamtiti dvodnevni boravak u Vukovaru.

objavio: Vesna Dresto   datum: 12. 2. 2018.