Susret s književnikom Zlatkom Krilićem

22. veljače 2018.

U četvrtak smo imali posebno lijep dan u školi- ugostili smo mnogima omiljenoga pisca Zlatka Krilića.

Veliki zavodnik, Zabranjena vrata, Čudnovata istina, Početak plovidbe, Zagonetno pismo samo su neke od njegovih rado čitanih knjiga. Kako i u njegovim biografijama piše, važno je napomenuti da on sasvim dobro hoda, ponekad čak i trči, i vozi bicikl, a tenisice broj 47 sasvim taman pristaju na njegovo stopalo. Razgovarajući s njim naši učenici su uvidjeli da sve ono što on piše, uistinu i živi. Duhovitost mu je osobina kojom nas je zarazio tijekom jednoga školskoga sata koji je proveo s nama.

Naš učenik Josip Keča, 7. a izveo je monolog  Prvi sudar kojim  je prošle godine nastupio na LiDraNu, a Zlatko Krilić je bio oduševljen takvom adaptacijom svoje pripovijetke.

Lijepo, veselo, poticajno iskustvo! smiley

objavio: Marina Fistonić   datum: 25. 2. 2018.