Mi <3 knjige

Učenici 2.c razreda sudjelovanjem u dva projekta otkrivali su svoju heart prema čitanju, a samim time i prema knjigama.

Prvi projekt je Knjižna booka

Djevojčice su pobijedile tremu i uz bodrenje svojih prijatelja iz razreda prikazale ulomak iz priče Mala sirena. Sve se to događalo u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici do koje smo doputovali javnim prijevozom. Samom događaju prisustvovao je i pisac Božidar Prosenjak. Uzbuđenjima nije bilo kraja, što možete vidjeti i na fotografijama.

Drugi projekt je Čitajmo zajedno, čitajmo naglas- zaboravljene knjige

Čitali smo i slikali prizore iz knjige Ante Gardaša Jež i zlatni potok. Film se prikazao u kinu Tuškanac. Sudjelovali smo u projektu sa 43 druge škole. Do kina smo doputovali javnim prijevozom. Film kojim smo sudjelovali na projektu možete pogledati klikom na poveznicu, a dašak atmosfere pogledajte na poveznici1 i poveznici 2 smiley.

Osim učenika drugog razreda, projektu su nazočili i Petar Đurčević, Roko Drešar i Viktor Petrić iz 5.c razreda čije nastupe možete poslušati klikom na njihova imena. Naslonite se i uživajte. Ne zaboravite uključiti zvučnike. Vodimo vas u svijet glazbe. Vodimo vas u svijet knjige. Vodimo vas u svijet mašte... wink

objavio: Svjetlana Devčić Ivana Matošević Kutil   datum: 28. 3. 2018.