Škola u prirodi- Crikvenica 2018.

Učenici 4. razreda OŠ Trnsko su sa svojim razrednicama i učiteljicama pratiteljicama boravili od 2. do 4. svibnja 2018.godine u Crikvenici, u odmaralištu Stoimena, realizirajući program Škola u prirodi.

Tijekom trodnevnog boravka u prekrasnom gradiću učenici su usvojili sve planirane nastavne sadržaje. Nastava je održavana na različitim mjestima. Vremenske su nam prilike bile promjenjive. Doživjeli su učenici i učiteljice: kišu, oblake, grmljavinu, jugo, buru, pljuskove, ali i dovoljno sunčanih razdoblja kako bi uspješno ostvarili sve planirane ciljeve i zadaće programa Škole u prirodi.

O ljepotama primorskoga kraja učenici su umjesto u školskim klupama učili i istraživali u izvornom okruženju. U pratnji su svojih učiteljica i izvrsnih animatorica odmarališta Stoimene upoznali ljepote primorskog krajolika, biljne i životinjske vrste primorskoga kraja, razgledali i upoznali prošlost tvrđave Nehaj, grad Crikvenicu, spilju Biserujku na otoku Krku, crikveničku rivijeru i Aqvarium.

U večernjim su satima, uz zabavno voditeljstvo animatora, osmišljene tematske večeri na kojima su učenici predstavljali svoju školu te je održano glazbeno i zabavno druženje.

Uz obrazovne su zadatke učiteljice veliku pozornost posvećivale i odgojnim zadatcima. Usmjeravale su učenike na razvijanje zdravstveno-higijenskih navika učenika, navike aktivnog korištenja slobodnog vremena, tolerancije i poštivanja tuđih osobnosti, kulturno ophođenje prema vršnjacima i starijima, domoljublje te zaštitu i očuvanje prirode.

Brižno osoblje Stoimene  svakodnevno je pomagalo učenicima i učiteljicama kako bi im boravak učinili što zanimljivijim i sigurnijim.

Tijekom boravka je vladalo vedro, radno i opušteno raspoloženje. smiley

Voditeljica aktiva 4. razreda:  Štefica Šimičić

objavio: Štefica Šimičić   datum: 10. 5. 2018.