Posjet Hrvatskom šumarskom institutu u Jastrebarskom

Tijekom svibnja Hrvatski šumarski institut u Jastrebarskom tradicionalno organizira Dan otvorenih vrata.

Dana 17. svibnja naši su četvrtaši posjetili Hrvatski šumarski institut u pratnji svojih učiteljica i učitelja pratitelja.
Tema je ovogodišnjih Dana otvorenih vrata  "Šuma, čuvarica Zemlje!" predstavljena kroz mnogobrojne zanimljive radionice, predavanja, izložbe, filmove i praktične aktivnosti.  Učenici su aktivno sudjelovali u edukativnim radionicama. Saznali su mnoge zanimljivosti o životinjskom i biljnom svijetu šume te značenju vode za život šume.
Najzanimljiviji su im bili vatrogasci. Predstavili su učenicima svoju ulogu u brizi o zašiti šume te kako oni sudjeluju u gašenju šumskih požara. Učenici su se s veseljem okušali u gađanju mete mlazom vode iz vatrogasnih brentača.

Sudjelovali su i u natječaju „ Šuma čuvarica Zemlje!“ te su nakon radionica sa zanimanjem pogledali izložbu likovnih i literarnih radova.

Puni dojmova vratili su se u školu.

Voditeljica aktiva četvrtih razreda

ŠTEFICA ŠIMIČIĆ

objavio: Administrator   datum: 3. 6. 2018.