Astronautice i svemir

Svjetski tjedan svemira obilježava se svake godine od 4. do 10. listopada. Ovogodišnja tema je: Žene u svemiru.

Učenice 2.c razreda su sa učiteljicom u produženom boravku i učiteljicom informatike odlučile tom događaju dati posebnu važnost. U sklopu projekta ŽSTEM razgovarale su o ženama, ženskim pravima te uspješnosti žena u različitim zanimanjima. Kako je preskupo odvesti djecu u svemir, učiteljica Ivana odlučila je tračak "svemira" donijeti učenicama. Učenice su pomoću VR naočala iskusile kako izgleda polijetanje astronauta u svemir. Nekome je bilo zanimljivo, nekome je bilo mučno, ali sve su se složile kako su doživjele nešto posebno.

Dok su čekale na red za svemir, učenice su se bavile pikselima- po završetku rada dobile su još jedan ženski lik, važan svim ljubiteljima fantasyja- Hermionu Granger. smiley

Nakon "polijetanja" u svemir, sa učiteljicom Anom nacrtale su astronautice. Ostavljamo slike kao uspomenu na taj poseban događaj.

objavio: Administrator   datum: 21. 10. 2021.