Ich gehe mit meiner Laterne

11.11.2021. u 17 sati tradicionalno se održala povorka u čast sv. Martinu za sve učenike njemačkog jezika.

Učenici  5.a i 5.b (Šimun Tomašinec, Noa Pinter Opačić, Marta Zečević, Petra Zečević, Lucija Matić, Mia Kipčić, Stella Drmić Banović, Mirta Ćutić, Vita Strgar, Marko Jurić, Marija Tadić, Marul Lupi i Antea Vladušić) odigrali su igrokaz „Martin ist ein guter Mann“ te su na zanimljiv način pokazali svojim glumačkim umijećem tko je bio sv. Martin.

Uz glazbu na klarinetu, učenica Lucija Matić potaknula je sve prisutne na pjevanje pjesme „Ich gehe mit meiner Laterne“ koja je i ponosno predvodila povorku.

Svi smo upalili lučice koje su ovoj večeri dalo posebno svjetlo te krenuli u povorku pjevajući pjesmu. Na povratku smo se počastili keksima i čajem.

Sv. Martin dolazi i iduće godine smiley

objavio: Administrator   datum: 14. 11. 2021.