Državno natjecanje iz hrvatskoga jezika
Najbolji poznavatelji hrvatske riječi, učenici osnovnih i srednjih škola Republike Hrvatske, okupili su se od 18. do 20. travnja 2011. godine u Opatiji na XVI. državnom natjecanju u poznavanju hrvatskoga jezika.
Uz prekrasan doživljaj grada Opatije, nezaboravna druženja, tri su opatijska dana bila u duhu promicanja hrvatske riječi, poticanja učenika na proučavanje područja hrvatskoga jezika i razvijanje jezičnoga znanja, vještina i sposobnosti te njihove primjene u daljnjoj naobrazbi i njegovanju jezične kulture.
Među ovim je vrsnim natjecateljima bila i naša učenica iz 8.b razreda Mirna Alvir.
Natjecanje je održano u OŠ Rikarda Katalinića Jertova u Opatiji. Svoje znanje učenici su pokazali na pisanom ispitu u kojem su se provjeravali slovnički i pravopisni sadržaji te znanje o povijesti hrvatskoga jezika.
Naša je Mirna osvojila izvrsno 7. mjesto u Republici Hrvatskoj u kategoriji natjecatelja 8. razreda. Čestitke Mirni i njezinoj mentorici, profesorici Andrei Bosanac.
Državno natjecanje iz fizike
Na državnom su natjecanju iz fizike, održanom u Vinkovcima, sudjelovala čak dva naša učenika.
         Martin Malović, učenik 8.b razreda, osvojio je šesto mjesto i drugu nagradu.
Branimir Filipović, također učenik 8.b razreda, osvojio je deveto mjesto i treću nagradu.
         Čestitamo Martinu i Branimiru te prof. Kristini Mlinarić Činćurak na ovom izuzetnom uspjehu!
Državno natjecanje iz geografije
   Na državnom su natjecanju iz geografije, koje je održano u Poreču, sudjelovala čak dva naša učenika.
   Martin Malović, učenik 8.b razreda osvojio je treće mjesto, a Zrinko Jurić, učenik 6. d razreda bio je petnaesti.
    Čestitamo Martinu i Zrinku te profesorici Danijeli Barić na ovom izuzetnom uspjehu!

Državno natjecanje iz informatike
Na državnom je natjecanju iz informatike, koje je održano u Rapcu, naš učenik Branimir Filipović, 8.b osvojio u programskom jeziku Logo drugo mjesto u konkurenciji učenika iz cijele Hrvatske.
Natjecao se i u programskom jeziku C++ i osvojio peto mjesto.
Čestitamo Branimiru i njegovom mentoru, prof. Ljubinku Vidanoviću na ovom velikom dvostrukom uspjehu!