VJEŽBAONICA ZA STUDENTE UF-a IZ GLAZBENE K.
Osnovna je škola Trnsko školske godine 2011./2012. imenovana vježbaonicom za redovne studente Učiteljskog fakulteta u Zagrebu za nastavni predmet Glazbena kultura.

U suradnji s profesoricom Učiteljskog fakulteta Dianom Atanasov Piljek  i učiteljicama razredne nastave prvih, drugih i trećih razreda, studenti će održavati javne nastavne sate.

Cilj nam je osposobiti studente za primjenu metodike glazbene kulture u samostalnom izvođenju nastavnog sata.

POSLOVI I ZADATCI  UČITELJA MENTORA U VJEŽBAONICI:

• planira, priprema i vrednuje rad studenata
• surađuje s voditeljem metodičkih vježbi
• surađuje s ostalim učiteljima mentorima i stručnim suradnicima u vježbaonici
• sudjeluje u analizi odgojno-obrazovnog rada.

U rad su vježbaonice uključene učiteljice:

4.a    Sanja Dam

2.c   Dorotea Buntak

2.b   Snježana Mikulić

2.a   Štefica Šimičić

VJEŽBAONICA ZA STUDENTE PMF-a

Osnovna je škola Trnsko je od 14. prosinca 2012. god., na vrijeme od 4 godine, imenovana vježbaonicom za redovne studente nastavničkih diplomskih studija Prirodoslovno-matematičkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu za nastavu matematike i informatike.

U suradnji s profesoricama Prirodoslovno-matematičkog fakulteta i učiteljicom Ivanom Kokić, učiteljicom matematike i informatike, studenti će, neposrednim uvidom u njezin rad, upoznati školu kao organizaciju, upoznati zakonsku regulativu vezanu uz osnovno školstvo, pedagošku dokumentaciju, operativne planove i programe matematike i informatike u osnovnoj školi, nazočiti satima učiteljice mentorice, održavati probne sate nastave matematike i nastave informatike te samostalno izvoditi ogledni sat pred učiteljicom- mentoricom i sveučilišnim nastavnikom-voditeljem Metodičke prakse. Nastavni će se satovi  održavati tijekom prvog polugodišta svake školske godine.

Cilj nam je osposobiti studente za primjenu metodike nastave matematike i informatike u samostalnom izvođenju nastavnog sata.

POSLOVI I ZADATCI  UČITELJICE MENTORICE U VJEŽBAONICI:

• planira, priprema i vrednuje rad studenata
  • surađuje s voditeljem Metodičke prakse
  • surađuje s ostalim učiteljima mentorima i stručnim suradnicima u vježbaonici
  • sudjeluje u analizi odgojno-obrazovnog rada.

Ivana Katalenac, prof. matematike i informatike

VJEŽBAONICA ZA STUDENTE PEDAGOGIJE FF-a

Biljana Manin, pedagoginja Osnovne škole Trnsko, imenovana je mentoricom za realizaciju školske stručno-pedagoške prakse iz kolegija didaktika za studente Odsjeka za pedagogiju Filozofskog fakulteta u Zagrebu.

Ciljevi su stručno- pedagoške prakse:

• upoznati školu
  • upoznati temeljne funkcije škole i uvjete za njihovo ostvarenje
  • upoznati metode rada školskog pedagoga te njegovo stručno pedagoško djelovanje u školi
  • upoznati metodičku i metodološku osnovu rada razvojno-pedagoške djelatnosti.