FILMSKI OSKAR STIGAO U HRVATSKU

Naziv albuma
Kreirao

17. 6. 2012. 19:56

Festival dječje kajkavske popevke Zlatar 2011.
Ove je godine održan jubilarni 40. festival dječje kajkavske popevke. Utemeljen je 1971. kada su prvi put uglazbljeni stihovi sa Zbora malih pjesnika, a od 1972. godine kontinuirano se raspisuju natječaji namijenjeni osnovnim školama kajkavskog govornog područja, čiji učenici, pod vodstvom svojih nastavnika glazbene kulture, skladaju kajkavske popevke na tekstove s prošlogodišnjeg Zbora malih pjesnika.
Ove su godine u Zlataru sudjelovale i naše učenice. Vita Cvrtila, učenica 6. c razreda, izvela je pjesmu Potek, a na zadani su tekst skladale učenice 5. c razreda: Vana Vučina, Dina Antea Čižmek i Laura Guštin. Naše je glazbenice vodila naša profesorica glazbene kulture Valerija Vadocki Pejović. Pjesma je izvedena 25. rujna 2011. godine.
Priloženi dokumenti:
06-POTEK - VITA CVRTILA.mp3

Kros Sportskih novosti

Na  krosu  Sportskih novosti, koji su na Bundeku  trčali učenici zagrebačkih  osnovnih škola, naš učenik 8.a razreda Julijan Kralj  osvojio je izvrsno  3. mjesto na  dionici od 1500 metara.

Čestitamo   Julijanu!

Lidice 2012.
U Hrvatski je školski muzej do 31. siječnja pristiglo mnogo radova za 40. međunarodnu izložbu dječjeg stvaralaštva Lidice 2012. u Češkoj. Ponosni smo što su na to veliko natjecanje poslana i tri rada naših učenika. Učenici će 5. c razreda Mihaela Crnko, Matija Petrović i Laura Kutlić svojim radovima predstavljati našu školu na ovom velikom natjecanju u Češkoj.
Čestitamo im na uspjehu kao i njihovoj mentorici Mileni Matijević Medvešek.