Susret s književnicom

U srijedu, 2o. veljače 2019. naše je prvašiće posjetila poznata dječja književnica Željka Horvat-Vukelja.

Već dugi niz godina posjećuje našu školu kako bi zabavila, poučila i nasmijala naše učenike. Njezin je vjerni pratitelj u posjetima ljubičasta torba koju naziva Ljubica Torbić, a iz njezinih pretinaca iskaču mnoga iznenađenja i nevjerojatni likovi njenih priča. Književnica je napisala i zbirku pričokaza, književne forme koju je sama osmislila, a istodobno predstavlja priču i igrokaz u kojemu aktivno sudjeluju i sami učenici.

I naše je prvašiće oduševila izvedbama nekoliko igrokaza koristeći lutke koje je sama izradila. Učenicima se susret jako svidio te im je bio zanimljiv i zabavan.

Zahvaljujemo se našoj knjižničarki što nam je organizirala ovaj prekrasni susret.

Radujemo se ponovnom susretu!

Štefica Šimičić, voditeljica Aktiva 1. razreda

objavio: Svjetlana Devčić   datum: 25. 2. 2019.