MENTORI I SAVJETNICI

U osnovnoj školi Trnsko radi 17 djelatnika mentora/savjetnika

Pravilnik o napredovanju učitelja i stručnih suradnika utvrđuje postupak i uvjete ocjenjivanja i napredovanja učitelja, profesora, odgojitelja, stručnih suradnika u osnovnim i srednjim školama i učeničkim domovima u zvanje mentora i zvanje savjetnika.

Svrha je utvrditi kriterije vrednovanja rada učitelja koji svojom stručnošću, odnosno ljudskim, pedagoškim i metodičkim odlikama postižu uzorne rezultate u nastavnom radu, izvannastavnim aktivnostima i izvannastavnom stručnom radu te pridonose unapređivanju procesa poučavanja, razvoju cjelokupne odgojno-obrazovne djelatnosti škole i hrvatskoga školstva.

Ocjenu rada učitelja daju ravnatelj škole i stručno-pedagoški nadzornik Ministarstva znanosti obrazovanja i sporta, a promaknuće potpisuje ministar.

U Osnovnoj školi Trnsko imamo iznimno kvalitetne učitelje i stručne suradnike koji su za svoj rad ocijenjeni izvrsnim ocjenama.

Trenutno u školi rade 6 učitelja savjetnika, 2 stručna suradnica savjetnica, 6 učitelja mentora i 1 stručna suradnica mentorica. Od ukupno 44 učitelja imamo 11 promoviranih učitelja, a od ukupno 3 stručne suradnice u školi, sve tri su promovirane u zvanje mentorice ili savjetnice. Učiteljica Štefica Šimičić i pedagoginja Biljana Manin su i voditeljice Županijskih stručnih vijeća.

Ponosni smo na naše:

• učitelji savjetnici:
  1. Vesna Dresto, prof. hrvatskoga jezika
  2. Gordana Dobranić, učiteljica razredne nastave
  3. Štefica Šimičić, učiteljica razredne nastave
  4. Sanja Dam, učiteljica razredne nastave
  5. Čedo Majstorović, profesor tjelesne i zdravstvene kulture
  6. Ivana Katalenac, profesor matematike i informatike
  7. Dorotea Buntak, učiteljica razredne nastave
  8. Suzana Donatov, učiteljica razredne nastave
  • stručnu suradnicu savjetnicu:
  1. Biljana Manin, pedagog