Interliber

Dana 8.11.2023. godine učenici 2.b razreda sa svojim učiteljicama uputili su se na Interliber na predstavljanje dječje slikovnice: "Čarobna moć Božićnog kuglofa", autorice Kate Bošković.
Na ulazu smo lijepo dočekani od strane nakladnika Fokus gdje smo dobili knjige: "Hrabri Morris: Tjedan naglavačke" i "Moj plavi spomenar".
Na predstavljanju slikovnice zajedno smo zamiješali zamišljeni kuglof od osmijeha i komplimenata. Upoznali smo se s glavnim likovima slikovnice od kojih je i jedna učenica iz našeg razreda; ipak je njezina tetka napisala ovu slikovnicu!
Na kraju smo otkrili da pravi pokloni nisu stvari nego tople riječi, prijateljstvo i zajedništvo.

***

U petak 10. studenog učenici 3.a na Interliberu družili su se sa književnicom Ines Marciuš Kruljac dobitnicom nagrade Grigor Vitez za najbolji tekst za slikovnicu Djed i vještica. Kroz razgovor saznali su što ju inspirira za pisanje i kako smišlja naslove svojih slikovnica. Svaka slikovnica osim što ima pouku ima i razne zanimljivosti.
… Pročitala nam je slikovnicu Divlja svinja ide na more. Bilo je super!
Ella
… Baš je kreativna i maštovita…
Sebastian
… Slikovnica mi se jako svidjela jer je smiješna. Na kraju nam je svima dala autogram i svakom napisala posebnu posvetu. Svima nam se susret jako svidio!
Nikola

***

U utorak 7. studenog smo posjetili Interliber na Zagrebačkom velesajmu. Bili smo znatiželjni i uzbuđeni jer su mnogi među nama prvi put išli na Interliber. Iznenadili smo se kad smo stigli jer nismo očekivali tako veliki broj štandova s knjigama niti toliku gužvu. Sudjelovali smo u radionici „Važno je putovanje, a ne odredište“ – igrali smo različite igre, crtali žmireći i stvarali ritam za zadanu državu. Bilo nam je zabavno i poučno. Nakon radionice smo posjetili UNICEF-ov štand. Saznali smo da djeca u Africi teško žive i da im trebamo pomoći. U školu smo se vratili sretni i zadovoljni. Planiramo se vratiti na Interliber s roditeljima.

Gabriela, Marija i Paula, 3.d

Čudesna matematika na Interliberu

Učenici 4.a i 4.b posjetili su Interliber i štand Školske knjige. Sudjelovali su na prezentaciji zanimljive knjige pod nazivom Knjiga o matematici. Autorica Suzana Šijan otkrila nam je zašto je matematika čarobna i ukazala nam da je matematika svuda oko nas. Tražeći matematiku oko sebe igrali smo  nagradnu igru u kojoj su najmarljiviji lovci na znanje osvojili knjigu. Čestitamo autorici na zanimljivoj knjizi, a Vinku i Josipu na nagradi.

objavio: Administrator   datum: 9. 11. 2023.