Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje

U subotu, 18. studenoga obilježavamo Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje. Hrvatski sabor donio je 29. listopada 1999. godine Odluku o proglašenju Dana sjećanja na žrtvu Vukovara 1991. godine kako bi se dostojanstveno i primjereno odala počast svim sudionicima obrane Vukovara, grada – simbola hrvatske slobode.

Pozivamo sve učenike, djelatnike i roditelje da u četvrtak i petak donesu lampione u školu.

U petak u 11:15 sati održat će se predavanje povodom obilježavanja ovog spomendana. Održat će ga pripadnici ratnog puta 1. gardijske brigade Tigrovi, a nakon njega učenici 8. razreda zapalit će prikupljene lampione u atriju te tako odati počast i zahvalnost za žrtvu svima koji su stradali u obrani Vukovara i Republike Hrvatske.

objavio: Administrator   datum: 15. 11. 2023.