Dan sigurnijeg interneta

Dana, 6. veljače 2024. godine obilježili smo Dan sigurnijeg interneta koji ima cilj podići svijest o novonastalim internetskim problemima i aktualnim pitanjima. Ovogodišnji Dan sigurnijeg interneta, uz krilaticu „Zajedno za bolji Internet“, poseban naglasak stavlja na odgovorno igranje igara. Tema u Hrvatskoj 2024. bila je: Gejmaj sigurno!, a organizator Hrvatski centar za sigurniji Internet.

Naši veliki i mali učenici imali su priliku učiti o sigurnosti na internetu kroz zabavne radionice i sudjelovanje u međunarodnom kvizu znanja. Dijeljenjem svojih iskustava spoznali su da je opasnosti više nego što su svjesni.

Zahvaljujemo i Hrvatskoj regulatornoj agenciji za mrežne djelatnosti (HAKOM) koja je pripremila edukativne materijale za naše učenike petih razreda.

Bilo nam je drago čuti da većina naših učenika ima neki oblik roditeljskog nadzora nad korištenjem interneta. Prilažemo materijale za roditelje koje je pripremio organizator, a koji Vam mogu pomoći da održite korak s brzim i nepredvidivim promjenama u online prostorima koje djeca koriste.

Psihologinja Maša Matuško i knjižničarka Svjetlana Devčić

objavio: Svjetlana Devčić   datum: 8. 2. 2024.