Razglednice iz Zagreba – njemački nas povezuje!

Projekt razmjene razglednica "PASCH-Postkartenprojekt – Schreib mir mit PASCH!" u suradnji s Goethe institutom predstavlja izvanrednu priliku za dio naših učenika četvrtih i petih razreda koji marljivo uče njemački jezik. Kroz ovaj projekt naši su učenici imali priliku poslati razglednicu iz Zagreba učenicima u Kazahstanu, stvarajući tako most između naše škole i škole u dalekom Pawlodaru.

Razglednice koje smo poslali predstavljaju mali prozor u naš svakodnevni život u Zagrebu. Prednje stranice razglednica krase motivi zagrebačkih znamenitosti, dok se na poleđinama nalaze fotografije ili crteži tipičnih jela iz naše školske kuhinje i kratki tekstovi na njemačkom jeziku u kojima su se naši učenici predstavili svojim vršnjacima.

Ovaj projekt nadilazi granice jezika i prostora stvarajući mostove među ljudima i kulturama.

Dok naše razglednice putuju prema Kazahstanu s veseljem iščekujemo dolazak njihovih razglednica! 😊

Aktiv njemačkog jezika

objavio: Administrator   datum: 6. 5. 2024.