« Svibanj 2024 »

1. MJESTO NA NATJECANJU U ROBOTICI I NJEMAČKOM

U subotu, 04.05.2019.,  se u Gimnaziji Bernardina Frankopana u Ogulinu održalo II. hrvatsko prvenstvo s »Mindstorm-robotima«.  Zajedno s učenicima i nastavnicima Gornjogradske gimnazije u Zagrebu, naša ekipa u sastavu: Viktor Žigić (7.a),  Mateo Kos (7.a), Valentina Paček (7.a), Hana Mehdić (7.b), Lucia Nuić (7.b) i Helena Klinčić (7.b) osvojila je 1. mjesto! Mentorice su bile prof. Anamarija Petrušić – za rad s robotom i prof. Nikolina Reder -  za rad na njemačkom jeziku. Nagrada je Mindstorm robot u vrijednosti 350,00 eura, kojeg ćemo od iduće godine moći koristiti i u nastavi.

Veselimo već idućoj školskoj godini i ponovnom nastupu na ovom natjecanju.

Voditeljice

Prof. Anamarija Petrušć

Prof. Nikolina Reder

Pod pokroviteljstvom Agencije za odgoj i obrazovanje projekt su proveli  partneri Udruga tehničke kulture, Ogulin, i hrvatsko-slovenska tvrtka DoxaKey group. Projekt su poduprli i Veleposlanstvo SR Njemačke u Zagrebu, Njemačko-hrvatska industrijsko-gospodarska komora kao i Zaklada »Znanje na djelu«.

Cilj ovoga CLIL-projekta je, s jedne strane poticati razvoj kompetencija učenika na području ciljanoga korištenja informacijskih tehnologija te, s druge strane, njihovog znanja njemačkoga kao stranoga jezika. Na taj način podupiremo i širimo stručne i komunikacijske kompetencije učenika u području IKT-a za internacionalnu suradnju u RH. U tu smo svrhu timove organizirali kao gradske timove u kojima susjedne osnovne i srednje škole rade zajedno, da bismo i na taj način podržali i pomogli u prijelazu iz osnovne u srednje škole (prvenstveno u STEM predmetima).

Svaka od škola sudionica sudjelovala je na natjecanju u Ogulinu sa šest učenika/ca i dvoje nastavnika; po timu dakle 12 učenika/ca i 4 nastavnika/ce. Na pripremnoj radionici nastavnici su odradili uvod u rad s LEGO Mindstorm-robotima, koje je u svrhu natjecanja školama na raspolaganje stavila tvrtka DoxaKey.

objavio: Anamarija Petrušić   datum: 16. 5. 2019.

Ispis statistike od 5. 10. 2012.