Natječaj za izbor i imenovanje ravnatelja/ice škole

Na temelju članka 126. stavaka 1. – 3. i članka 127.  Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (Narodne novine br. 87/08, 86/09, 92/10, 105/10, 90/11, 16/12, 86/12, 126/12, 94/13, 152/14 i 7/17) i članka 61. Statuta Škole, Školski odbor Osnovne škole Trnsko, Trnsko 25, Zagreb raspisuje

za izbor i imenovanje ravnatelja/ice škole

UVJETI:

1) završen studij odgovarajuće vrste za rad na radnom mjestu učitelja ili stručnog suradnika u školskoj ustanovi u kojoj se imenuje za ravnatelja a koji može biti:

a) sveučilišni diplomski studij ili

b) integrirani preddiplomski i diplomski sveučilišni studij ili

c) specijalistički diplomski stručni studij;

2) uvjeti propisani člankom 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi

3) najmanje 8 godina staža osiguranja u školskim i drugim ustanovama u sustavu obrazovanja ili u tijelima državne uprave nadležnim za obrazovanje, od čega najmanje 5 godina na odgojno-obrazovnim poslovima u školskim ustanovama. (st.1.)

Ravnatelj/ica osnovne škole može biti i osoba koja je završila stručni četverogodišnji studij za učitelje kojim se stječe 240 ECTS bodova. (st.2.)

Iznimno ravnatelj/ica osnovne škole može biti i osoba koja u trenutku  prijave na natječaj za ravnatelja  obavlja dužnost ravnatelja u najmanje  drugom uzastopnom mandatu, a ispunjava je uvjete za ravnatelja propisane Zakonom o osnovnom školstvu (Narodne novine, br. 59/90., 256/93., 27/93., 29/94., 59/01., 114/01. i 76/05.). (st.3.)

Ravnatelj/ica se imenuje na vrijeme od pet (5) godina.

Uz pisanu prijavu na natječaj kandidati su obvezni priložiti u izvorniku ili ovjerenoj preslici sljedeću dokumentaciju:

• životopis
  • diplomu
  • domovnicu odnosno dokaz od državljanstvu
  • dokaz o položenom stručnom ispitu odnosno da je osoba oslobođena obveze polaganja
  • dokaz o stažu osiguranja (potvrda ili elektronički zapis HZMO i potvrda osnovne škole o vrsti i trajanju poslova
  • uvjerenje da se protiv osobe ne vodi kazneni postupak glede zapreka za zasnivanje radnog odnosa iz članka 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (ne starije od 8 dana)
  • dokaz o obavljanju poslova ravnatelja u najmanje drugom uzastopnom mandatu za osobe koje se kandidiraju temeljem članka 126. stavka 3. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi

Rok za podnošenje prijava kandidata je osam (8) dana od dana objave natječaja.
Na natječaj se mogu javiti osobe oba spola.
Nepotpune i nepravovremene prijave neće se razmatrati.
O rezultatima natječaja kandidati će biti obaviješteni u roku od četrdeset i pet (45) dana od dana isteka roka za podnošenje prijava.

Prijave na natječaj s potrebnom dokumentacijom dostaviti na adresu: Osnovna škola Trnsko, Trnsko 25, 10020 Zagreb u zatvorenoj omotnici s naznakom „Natječaj za ravnatelja/icu - ne otvaraj“.

KLASA:003-06/17-01/08

URBROJ:251-172-04-17-1

Zagreb, 8. svibnja 2017.

Predsjednica Školskog odbora:

Alemka Guštin

objavio: Ivana Matošević Kutil   datum: 8. 5. 2017.