Obavijest o rezultatima natječaja

KLASA:  003-06/17-01/08

Urbroj:  251-172-17-3

Zagreb, 26. lipnja 2017.

Predmet: Obavijest o natječaju za ravnatelja/icu  škole

Izvješćujemo Vas da je Školski odbor Osnovne škole Trnsko prema raspisanom natječaju za izbor i imenovanje ravnatelja/ice  Osnovne škole Trnsko objavljenom dana 8. svibnja 2017. u dnevnom  tisku Novi list proveo postupak za izbor i imenovanje ravnatelja škole sukladno odredbama Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi te odredbama Statuta škole.

U postupku izbora i imenovanja ravnatelja/ice  Školski odbor Osnovne škole Trnsko zatražio  je prethodnu suglasnost ministra  znanosti i obrazovanja.  Prethodna suglasnost ministra znanosti i obrazovanja nije uskraćena u roku od 15 dana od zatražene suglasnosti te se sukladno članku 127. stavku 5. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi smatra da je suglasnost dana. Slijedom navedenoga Školski odbor Osnovne škole Trnsko na sjednici održanoj 19. lipnja 2017. donio je Odluku o imenovanju Josipa Petrovića ravnateljem Osnovne škole Trnsko KLASA:003-06/17-01/13,  URBROJ:251-172-04-17-1 na vrijeme od pet godina.

U privitku Vam vraćamo natječajnu dokumentaciju.

Pouka o pravnom lijeku:

Svaki  kandidat prijavljen na natječaj za ravnatelja škole ima pravo pregledati natječajnu dokumentaciju i podnijeti tužbu nadležnom sudu protiv Odluke o imenovanju ravnatelja škole, u roku od 15 dana od dana primitka ove obavijesti.

Tužba se podnosi općinskom sudu mjesno nadležnom prema sjedištu Osnovne škole Trnsko.

Predsjednica Školskog odbora:

Alemka Guštin

objavio: Ivana Matošević Kutil   datum: 25. 5. 2017.