KONCERT U NAŠOJ ŠKOLI

Učenici razredne nastave su prema Planu kulturne i javne djelatnosti naše škole, u sklopu nastave glazbene kulture, poslušali dva koncerta.

Sjajna harfistica gđa Marija Mlinar je našim učenicima solističkim nastupom približila bogat i plemenit zvuk ovog neobičnog glazbala.

Gđa Mlinar je kao pedagog radila u Glazbenoj školi „Blagoje Bersa“; održala stotinjak edukativnih koncerata u školama i vrtićima diljem Hrvatske; gostovala u desetak europskih država te u SAD-u; surađivala s mnogim uglednim dirigentima, koncentrirala s umjetnicima klasične glazbe, pjesnicima i dramskim umjetnicima.

Bila nam je čast ugostiti je u našoj školi, a učenici su imali priliku doživjeti zvuk harfe u izvornom i nadasve umjetničkom duhu.

Dojmovi učenika nakon koncerta:

Jučer na koncertu je bilo super! Upoznala sam instrument harfu. Svi smo pjevali i dobro se zabavili. Na kraju smo čak i sami probali svirati harfu. Izgleda jednostavno ali uopće nije.

3.c,Dora Crnjak

Koncert je bio vro ugodan, zabavan i poučan. Naučila sam da je harfa vrlo stari instrument. Harfe su u davno doba svirali plemići. Harfa proizvodi lijepe zvukove. Sviđa mi se to što se na njoj može svašta svirati od uspavanki pa do vojničkih koračnica.

3.c,Borja Rafaeli

Na koncertu je bilo super. Prvi put u životu sam vidio instrument harfu. To je velik instrument. Proizvodi divan zvuk. Čuo sam mnoge pjesme, a i pjesmu Kad si sretan. Čak sam i pokušao svirati harfu. Joj, kako je bilo lijepo vidjeti instrument koji nikada nisam vidio.

3.c Petar Đurčević

Učenici su nakon koncerta ugljenom crtali harfu te svojim radovima ukrasili pano.

objavio: Administrator   datum: 6. 11. 2015.