IZVIĐAČI U ŠKOLI

Odred izviđača N.B. Đebo obilježio je BP Dan 2016. godine velikom akcijom s učenicima OŠ Trnsko. Školarcima smo pripremili malu poučnu izložbu o Badenu Powellu, a danas smo okupili prve i druge razrede na zabavnim i poučnim radionicama u sportskoj dvorani te im ponudili priliku da i sami iskuse naš divan svijet. Ne moramo ni reći da smo se izvrsno proveli! Preko 130 prvašića i drugašića na par je točaka kroz vesele igre učilo neka osnovna izviđačka znanja: faunu hrvatskih šuma, kako pomoći ozlijeđenom prijatelju u šumi te kako zavezati neke od najvećih čvorova.

Jeste li čuli nešto čudno danas krećući se Zagrebom? Vjerojatno su to bili naši glasni pokiči ili orno navijanje u živim igrama. Veliko hvala djelatnicima OŠ Trnsko što su nam omogućili ovo divno druženje!

Matea Petrić
dopredsjednica udruge izviđača N. B. Đebo

objavio: Administrator   datum: 25. 2. 2016.