DANI HRVATSKOGA JEZIKA

U Hrvatskoj se svake godine, od 11. do 17. ožujka obilježavaju Dani hrvatskoga jezika. Ta kulturna manifestacija utemeljena je odlukom Hrvatskog sabora 1997. godine, na spomen Deklaracije o nazivu i položaju hrvatskog književnog jezika.

Učenici drugih razreda uključili su se u obilježavanje izradom plakata.

U obilježavanju Dana materinjeg jezika učiteljice Ivana Matošević, Gordana Dobranić, Štefica Šimičić, Snježana Mikulić, Marija Danko, Ana Belavić, Aleksandra Vidaković, Kata Burić i Suzana Donatov uključile su se u e-Twinning projek i projekt Udruge Zvono na temu Igramo se jezikom.

Sa svojim učenici 1.,2. i 3. razreda  10.3. Dan materinjeg jezika su obilježili  brojnim aktivnostima. Dobro su se zabavili raznim jezičnim igrama na satu hrvatskog jezika, tjelesne i zdravstvene kulture, satu razrednika te na satovima učenja u produženom boravku. Koliko je bilo zabavno i veselo pokazuju i ove slike.

objavio: Administrator   datum: 14. 3. 2016.