THEATERSPIELE, Varaždin, 17.-19. ožujka 2016.

Već trinaesti se put u OŠ Vidovec, na području sjeverozapadne Hrvatske, održava manifestacija Theaterspiele.  Organiziraju se dramske radionice i dramske igre na njemačkom jeziku. Projekt je izrastao u međunarodnu manifestaciju koja traje tri dana i dramske skupine nastupaju sa svojim predstavama u prostoru Hrvatskog narodnog kazališta u Varaždinu. Susret nije natjecateljskoga duha, a sudjeluju djeca vrtićke dobi, osnovnoškolci i srednjoškolci. Theaterspiele ima potporu i pokroviteljstvo Veleposlanstva Republike Njemačke, a ove je godine sudjelovalo 48 skupina, oko 800 sudionika iz Austrije, Slovenije, Rumunjske, Mađarske, Srbije i Hrvatske.

I naša je škola sudjelovala i bila iznimno zapažena. Dramska skupina 8. A razreda izvela je predstavu prema narodnoj priči Otac, sin i magarac. Dramatiziranu priču uspješno su preveli na njemački jezik sa svojom učiteljicom Ines Gašpert Junek , uvježbali na satovima dramske skupine s učiteljicom Vesnom Dresto, a scenografiju i kostimografiju uspješno su izradili, uz pomoć likovne skupine i učiteljice Marele Kovačević Đukez, u učionici likovne kulture. Svoju su predstavu izveli 19. ožujka pred prepunim gledalištem Hrvatskog narodnog kazališta u Varaždinu. U projektu su sudjelovali:

Laura Primec, Nika Sikaček, Paulina Jelinić, Marija Jakupanec, Anamarija Capan, Domagoj Glivetić, Joško Pravdić, Mateo Meter i Matija Lazić. Svoju će predstavu još jednom pokazati na pozornici OŠ Trnsko na priredbi za Dan Europe.

objavio: Anamarija Karjaković   datum: 14. 4. 2016.