DAN EUROPE U OŠ TRNSKO

U ponedjeljak, 9. svibnja 2016., učenici, učitelji i roditelji naše škole treći put za redom priredbom su obilježili Dan Europe. Inicijativa za obilježavanjem nastala je unutar aktiva za strane jezike škole, kako bi se i roditeljima i javnosti predstavilo što sve djeca mogu i znaju na stranim jezicima. Svake se godina početna ideja širi i na druga područja, stoga je priredba bila rezultat cijelog tima učitelja.

Tijekom programa učenici su nastupali na nekoliko europskih jezika, iako je naglasak bio na engleskom i njemačkom jeziku koji se uče u školi. Program je započeo Odom radosti na njemačkom i hrvatskom jeziku koju je izveo školski zbor, nastavio se mnogobrojnim točkama koje su posebno za tu prigodu pripremili učenici nižih i viših razreda sa svojim učiteljicama. Tijekom priredbe mnogobrojna je publika imala prilike uživati u nastupima polaznika Njemačke igraonice 3. razreda te mnogim drugim pjesmama, recitacijama i plesovima. Nastupila je i skupina irskog stepa Irish Heart u kojoj pleše učenica naše škole. Poseban je dio programa posvećen 400. obljetnici Shakespearove smrti. Priredba je završila dramskim prikazom „Vater, Sohn und Esel“ na njemačkom jeziku s kojom su učenici 8. razreda ove godine nastupali na Dramskim igrama na njemačkom jeziku u HNK u Varaždinu.

Ines Gašpert Junek,

prof. engleskog i njemačkog jezika

objavio: Ines Gašpert Junek   datum: 14. 5. 2016.