Svjetski dan školskog mlijeka

Učenici  četvrtih razreda  naše škole su 28. rujna 2016.  sudjelovali na manifestaciji Svjetski dan školskog mlijeka u organizaciji Hrvatske mljekarske udruge uz suradnju Gradskog ureda za odgoj i obrazovanje, kulturu i šport i Hrvatskom poljoprivrednom agencijom.

Manifestacija se održavala na obali jezera Bundek. Manifestaciji je prisustvovalo 76 učenika u pratnji učiteljica, vjeroučiteljice, knjižničarke i pedagoginje škole.

Tijekom manifestacije, od 10 do 13 h, učenici su mogli saznati više o važnosti, dobivanju i preradi mlijeka te mliječnim proizvodima. Uz učenike obližnjih škola i vrtića, na manifestaciji su sudjelovali i članovi Bambino kupa (Udruga mladih uzgajivača teladi Zagrebačke županije) kojima su se učenici  veselili,  jer su uz njih bili i telići kojima su učenici mogli prići. Šetnjom do Bundeka razvijali smo osamostaljivanje učenika, poticanje zdravlja kretanjem i igrom na zraku, poštivanje prometnih pravila i pravila kulturnog ponašanja na javnim mjestima.

objavio: Marinela Cerovac Ivana Matošević Kutil   datum: 18. 10. 2016.