STOP NASILJU

U našoj je školi 29. studenog 2010. godine odigrana predstava Nasilje za učenike 8. razreda.

Predstavu su pogledali učenici zajedno sa svojim roditeljima, razrednicima, defektologinjom i ravnateljicom škole.

Ova je predstava dio akcije prevencije nasilja za učenike svih škola u Republici Hrvatskoj.

Predstava govori o raznim vrstama nasilja, od vršnjačkog i obiteljskog utjecaja do utjecaja društva te o mitovima o nasilju koji su dio svakodnevice. Puna je podataka kroz koje djeca saznaju stvarnu sliku, za razliku od njihovih uobičajenih izvora informacija: vršnjaka i medija.

Ova je interaktivna predstava žestokim tempom razotkrivala različite situacije nasilja u svakodnevnom životu i na djelotvoran način educirala djecu o jednom od najvećih problema današnjice.

Predstavu su u prostoru naše škole odigrali glumica Csilla Barath-Bastalić i Tomislav Krstanović.

Grad Zagreb i Gradski ured za socijalnu zaštitu i osobe s invaliditetom pokrenuo je projekt prevencije nasilja u obitelji kroz ovu edukativnu kazališnu predstavu THE/ATRO projekta za djecu i mlade.

Što je sve nasilje i kako ga prepoznati? Koji su mitovi o nasilju? Kako reći NE nasilju? Svake godine više od 1,6 milijuna ljudi umre izravno zbog posljedica nasilja, a statistički podaci otkrivaju samo dio stvarnoga stanja!

ZA NASILJE NEMA OPRAVDANJA!

Istraživanja su pokazala da edukacija koja počinje u ranoj dobi, najbolje utječe na stavove djeteta.

Želja nam je kod svih generacija osvijestiti  negativnosti  nasilničkoga ponašanja te potaknuti međusobno razmišljanje o istom problemu. Zbog toga i na satovima razrednoga odjela razgovaramo na temu nasilja.

Samo zajedničkim snagama možemo za našu i vašu djecu stvarati bolji i sigurniji svijet. To i želimo, zar ne?

objavio: Administrator   datum: 12. 12. 2010.