Šah

U ponedjeljak 5. prosinca 2016. godine završeno je pojedinačno brzopotezno prvenstvo škole u šahu. Na prvenstvu je sudjelovalo 19 učenika.

Brzopotezni prvak škole za 2016./17. godinu je VUČIĆ, FILIP iz 6. B razreda.  Ovo je Filipu peti naslov prvaka škole ! Drugo i treće mjesto podijelili su Karamatić Luka iz 3. B razreda i Božić Lana iz 6. B razreda.

Čestitamo učenicima na uspjehu, a njihovom mentoru g. Zdravku Margitiću zahvaljujemo na organizaciji natjecanja.

***

U petak 2. prosinca u osnovnoj školi Dugave odigran je 15. po redu ekipni brzopotezni turnir osnovnih škola Novog Zagreba na kojem su ove godine sudjelovale 22 ekipe.

Među njima su bile i dvije ekipe Osnovne škole Trnsko. Naša je prva ekipa iz 5 kola osvojila 5 meč bodova i 10,5 poena i osvojila negdje 10. mjesto. Za ovu ekipu su nastupali: Vučić Filip ( VI B razred - 2,5 poena iz 5 partija), Božić Lana ( VI B - 3 poena ), Karamatić Luka ( III B – 2 poena) i Ladavac Jakov ( III A –  poena).  Druga je ekipa osvojila 3 meč boda i 7 poena a za nju su igrali:  Božić Igor ( IV C razred – 1 poen iz 4 partije), Strgar Eva ( III A – 2 iz 4 ), Buconjić Luka ( IV C – 0 iz 4), Habulin Gabrijela ( III A – 2 iz 4 ) i Hublin Lovro ( II C – 2 iz 4 ).

Čestitamo učenicima i mentoru na uspješnom nastupu. yes

objavio: Administrator   datum: 7. 12. 2016.