Prihvaćanje različitosti

U utorak 31. siječnja 2017. u sklopu projekta PRIHVAĆANJE RAZLIČITOSTI predstavnici udruge Dodir Hrvatskog saveza gluhoslijepih osoba RH posjetili su našu školu i održali dva predavanja za učenike 3. i 4. razreda.

Predstavnici udruge Dodir bili su voditeljica Ana Marija Babojelić, koordinatorica Centra za prevođenje hrvatskog znakovnog jezika i Službe podrške te Kristijan Bezuh, gluhoslijepa osoba s prevoditeljem.

U sklopu predavanja o razlikovanju gluhoslijepih osoba, održali su i radionicu o prihvaćanju osoba s invaliditetom i načinu komunikacije s gluhoslijepim osobama.

Realiziran je cilj projekta učenja prihvaćanja različitosti  te stjecanja vrijednosti , socijalne i građanske kompetencije, kulturne svijesti, izražavanja, inicijativnosti i poduzetnosti, kao i  suzbijanja ponižavajućeg i nepoštenog ponašanja.

Učenici su učenjem o načinu života i sposobnostima osoba s invaliditetom senzibilizirani  za prihvaćanje različitosti osoba s posebnim potrebama i invaliditetom. U njih se razvijao osjećaj empatije. Učili su komunicirati na znakovnom jeziku i kako pomagati osobama s posebnim potrebama i invaliditetom, a time i načine olakšane integracije gluhoslijepih osoba u društvo.

Na kraju predavanja gosti su učenicima uručili razglednice Udruge Dodir, a gost Kristijan Bezuh (gluhoslijepa osoba) pokazao im je svoje likovne radove koje je crtao tijekom predavanja. Učenici su naučili znakovni jezik i pokazali inicijativu u komunikaciji s gostima. Zahvalili smo gostima i pozvali ih na daljnju kontinuiranu suradnju.

objavio: Administrator   datum: 5. 2. 2017.