Fašnik u Trnskom

Maske su nakratko zavladale i našom školom.

U ponedjeljak 27. veljače u holu škole dočekao nas je veseli fašnik Mago, kojega su izradili učenici likovne skupine.

Fašnik Mago se bezbrižno smiješio i ne sluteći da ćemo ga okriviti za sve loše što nam se dogodilo u prošloj godini.

Učenici su lijepili papiriće, a on je ponosno trpio sve optužbe i svojom pojavom uveseljavao sve školarce, roditelje i djelatnike škole.

Marljivo smo osmišljavali, izrađivali maske i s  nestrpljenjem dočekali utorak, 28.2. i 11 sati. Muzika je zasvirala, vesele maske su se okupile ispred škole, zaplesale, zavrištale, zazviždale, zabučile, povorku stvorile i naseljem zavladale. Veseloj i bučnoj povorci pridružili su se vrtićanci sa svojim tetama.

Šarena, bučna i maskirana povorka tjerala je zlo i zimu iz Trnskog. Zaustavili smo se na trgu ispred Špara te kratkim programom  rasplesnih prvašića i učenika 5.c razveselili naše mještane. Povorka je prošla hodnicima škole, učionicama u prizemlju i na katu te zbornicom. Svojom pjesmom i bukom smo istjerali sve zlo, sve jedinice, zimu i dozvali veselo proljeće. Mago će „platiti“ umjesto nas… Na kraju smo se osladili krafnama i bombonima. Bilo je zabavno!

Veselimo se susretu sljedeće godine!  A do tada, vrijedno učite i smišljajte nove vesele maske!! wink

objavio: Gordana Dobranić Ivana Matošević Kutil   datum: 1. 3. 2017.