Plitvička jezera

Naši su četvrtaši u srijedu, 18. listopada bili na Plitvičkim jezerima.

Autobusom smo krenuli u 7:20 minuta ispred škole prema Karlovcu i Slunju do Plitvica. Nakon nama, dugotrajne vožnje napokon smo stigli. Tijekom putovanja do Plitvičkih jezera saznali smo mnogo informacija o vodi i njezinoj važnosti, o našim rijekama na Kordunu, o gradu Karlovcu, nastanku Plitvičkih jezera te važnosti toga kraja za povijesna zbivanja.

Učenici su s nestrpljenjem iščekivali dolazak na Plitvice i obilazak prekrasnih slapova i kristalno čistih tirkiznomodrih jezera. Kupili smo ulaznice, okrijepili se nakon putovanja te krenuli u nezaboravni obilazak predivnih Gornjih i Donjih jezera i slapova.

Šećući uskim stazama prekrivenim šuštavim jesenskim lišćem, stigli smo do vidikovca i vlakića. Oduševila nas je vožnja elektro vlakićem, a potom i elektro brodom. S velikim  smo oduševljenjem promatrali prirodne ljepote oko sebe: jezera, slapove, stijene, šumu, životinje, biljke… Susretali smo mnogobrojne turiste koji se, zajedno s nama, dive toj čudesnoj ljepoti prirode.

Nakon obilaska Gornjih jezera, odmorili smo se, poigrali na livadi te krenuli u obilazak Donjih jezera. Stigli smo i do Velikog slapa (ili Slap Plitvice), visokog 78 m, a nastao je obrušavanjem potoka Plitvica niz stijene. Oduševila nas je čudesna snaga vode i prirode.

Radosni i prepuni dojmova krenuli smo svojim domovima stvarajući još jednu uspomenu u našim srcima.

Voditeljica aktiva: Štefica Šimičić

objavio: Štefica Šimičić   datum: 19. 10. 2017.