Formula student

U četvrtak, 22.veljače, osmi razredi su posjetili Fakultet strojarstva i brodogradnje u sklopu nastave tehničke kulture. Posjet je bio namijenjen učenicima zainteresiranim za "Formulu student", studentski projekt kojim se studenti na više fakulteta Sveučilišta u Zagrebu natječu u projektiranju, izradi i utrkama bolida. Dočekali su nas asisten Branimir Škugor s Katedre za robotiku i automatizaciju proizvodnih sustava i voditelj Formule student, Antun Stjepan Pongrac. Imali smo priliku vidjeti i čuti o Formuli student te posjetiti sve prostore gdje se proizvodi i projektira. Naši domaćinima je bilo jako stalo do toga da usade osmašima ideju i perspektivu studija na fakultetu, što je vrlo pohvalna inicijativa u ovoj fazi njihovog školovanja. Na fakultetu su nas dočekali raširenih ruku i nadaju se i drugim učenicima dogodine.

Nakon posjeta laboratoriju za motore i vozila Sveučilišta, što je bila izvanredna točka u rasporedu, zaputili smo se kući puni dojmova i snijega u džepovima.

Stipe Modrić

objavio: Ivana Matošević Kutil   datum: 28. 2. 2018.