Posjet iz Japana

U petak, 16.ožujka 2018. u ponovni posjet našoj školi stigla je profesorica glazbe iz Japana Hideko Noda.

Naša gošća iz Japana je profesorica u Nitobe Bunka Collegu u Tokiju. Predaje na fakultetu koji školuje buduće učiteljice i tete u vrtiću. Proučava glazbu i način podučavanja glazbe u ranoj dječjoj dobi u različitim obrazovnim sustavima.

Profesorica Hideko ove je godine gostovala u 1.d, 2.a, 3.a, 3.b i 4.a razredu.

Imala je priliku plesati naše tradicionalne plesove, vidjeti i slušati kako zvuči tamburica, naučiti nešto o glazbenoj nematerijalnoj kulturnoj baštini Hrvatske upisanoj u UNESCOV popis te naučiti poneke stihove naših narodnih pjesama.

Našim učenicima je  predstavila daleki Japan, darovala im tradicionalne japanske igračke koma i kendama te ih podučila origami tehnici.

Posjet je bio uzajamno koristan i zanimljiv. Što je posebno iznenadilo i obradovalo našu gošću pogledajte u videu na poveznici.

objavio: Sanja Dam   datum: 20. 3. 2018.