Projekt Moje zanimanje

U srijedu, 14.3. započela je prva u nizu aktivnosti koje će se odvijati do kraja ove školske godine u drugom b razredu, a vezano uz projekt Moje zanimanje.

U sklopu Projekta djeca doživljavaju svoje roditelje na jedan sasvim drugačiji način, upoznajući njihova zanimanja. Cilj Projekta je osnažiti spone u suradnji škole i doma te upoznati različita zanimanja i uočiti kako je svaki pošteni i sa srcem odrađeni rad jedna od najvećih vrijednosti i postignuća čovjeka.

U prvom našem susretu gospođa Novota, Vidova mama, magistrica kineziologije,  predstavila nam je svoje zanimanje. Pričala je o tome koliko se godina moramo školovati i koje sve aktivnosti spadaju u njen posao. Naučila nas je koliko je kretanje važno za zdravlje djece i odraslih. Uputila nas je kako moramo ispraviti nepravilno držanje da nas ne bi boljela leđa, noge, ruke ili vrat.

Na kraju nam je pokazala kako se možemo kretati na zanimljiv način. Pogledajte na poveznici. Proveli smo i nezaboravne trenutke upoznajući orijentacijsko trčanje.

Učenici 2. b razreda

Naši drugašići sudjelovali su i u snimanju za web stranicu Fitness.com:

objavio: Milica Kokotović   datum: 28. 3. 2018.