Europski dan jezika

26. rujna obilježen je Europski dan jezika te ga naša škola, uz škole iz Poljske, Slovačke, Rusije, Italije, Finske, Grčke, Estonije, Latvije, Litve, Nizozemske, Turske, Švedske i Mađarske, dostojno obilježila sudjelovanjem u E - twinning projektu  ”Njemačke razglednice – Europski dan jezika”.

Cilj je bio povezati učenike iz raznih zemalja u kojima se uči njemački jezik te uvidjeti važnost učenja njemačkog jezika, upoznati svoje vršnjake, “razgledati” njihove škole i gradove.

Naši učenici 7.c te 8. a , b, i c razrednih odjela dali su svoj veliki doprinos ovom važnom danu. Individulano, u paru ili grupi učenici su pokazali svoju kreativnost te napisali razglednice u kojima su mogli opisati sebe te napisati zašto uče njemački jezik, opisati svoju školu ili grad.

Učenici su izrađivali razglednice u alatu Canva što ih je dodatno motiviralo na rad u ovom projektu.

Priložena razglednica samo je jedan primjer naše razglednice. Sve fotorazglednice i videorazglednice naših učenika možete pogledati OVDJE.

Ovdje se nalaze razglednice naših projektnih partnera.

objavio: Sanja Pranić   datum: 28. 9. 2020.