Obilježavanje Europskog tjedna sporta

Ministarstvo turizma i sporta kao nacionalno koordinacijsko tijelo ove godine je, po šesti put, u Republici Hrvatskoj organiziralo Europski tjedan sporta. Ovaj projekt Europske komisije održava se u svim državama Europske unije u isto vrijeme, u tjednu od 23. do 30. rujna. Glavni cilj projekta je promicanje sporta te podizanje svijesti o važnosti bavljenja tjelesnom aktivnošću u svakodnevnom životu. Prema istraživanjima, u današnje se vrijeme sve manje ljudi redovito bavi tjelesnom aktivnošću te je izrazito važno osvijestiti građane svih dobnih skupina o dobrobitima koje im sport i tjelesna aktivnost donose.

Ove godine završetak Tjedna, 30. rujan, rezerviran je za one najmlađe. Zbog pandemije novog koronavirusa obilježili smo Školski dan u novom ruhu. Za djecu je pripremljen kratki edukativni crtić  uz kojeg će vježbati.

Provođenje projekta je dodatno promoviran u emisiji Dobro jutro Hrvatska u koju su se uživo iz škole javili ravnatelj Josip Petrović i učiteljica Sanja Dam.

objavio: Administrator   datum: 2. 10. 2020.