„Zasadi stablo, ne budi panj“

1.12.2021. Eko-odbor Osnovne škole Trnsko zasadio je divlju trešnju i lijesku u sklopu projekta „Zasadi stablo, ne budi panj“. Organizator projekta je istoimena Udruga za zaštitu prirode i okoliša, a cilj projekta je obnavljanje zelenih površina koje povoljno utječu na društvo i zdravlje u cjelini.

Predstavnici razreda su se u 10 sati našli ispred škole s profesoricom Jasnom Prnjavorac, domarom Damirom i našim ravnateljem Josipom Petrovićem. Učenici su uspješno posadili divlju trešnju i lijesku uz pomoć domara Damira te su se educirali o sadnji biljaka. OŠ Trnsko je odlučila sudjelovati u ovom projektu kako bi bar malo pomogla u rješavanju ekoloških problema te potaknula druge na sudjelovanje u ovom projektu.

Toma Mihaljević, 7.a

objavio: Administrator   datum: 6. 12. 2021.